Дуодрама „То кад увати не пушта“ Миодрага Караџића у режији Милана Караџића ће 16. децембра обележити 50. извођење. Представа у којој играју Милутин Мима Караџић и Нела Михаиловић је премијерно изведена пре две године на Новој сцени Звездара театра.
О првих 50 играња своје утиске преносе нам Мима и Нела.
- Представа има свој живот, она расте, сазрева, обликује се у суживот са публиком, која се мења, која се смеје, плаче, препознавајући живот и себе у њему. И тако настаје позоришна чаролија, која је крајњи циљ сваке добре представе – рекла је Нела поводом првог јубилеја овог комада.

Фото: Јаков Симовић
Мима Караџић који у представи тумачи лик Новице, хипохондричног супруга о коме брине жена Иконија (Нела Михаиловић), препоручује публици да погледа овај комад.
- Оваква представа може да се игра годинама, јер проблем хипохондрије код мушкарца никад не застарева, а с друге стране јаких и чврстих жена има свугде. Зато је тема увек актуелна. Волим да играм ову представу, поготово што је играм са Нелом, која је сјајан партнер и глумица – истакао је Караџић.
Костимограф за представу То кад увати не пушта је Драгица Лаушевић, сценограф Борис Максимовић, а композитор Владимир Петричевић.
Датум следећег извођења ће бити познат са објављивањем јануарског репертоара.